< Terug naar overzicht

Women on the web

Veel humor en zelfspot, weinig absurdisme, sci-fi of andere bij de mannen populaire genres. Grappig om te zien is dat de clichés over man-vrouw verschillen toch wel ergens vandaan komen. Vrouwen tekenen nu eenmaal graag over hun relaties, werk, huisdieren en vrienden (ik ook). Het snelle schetswerk heeft de voorkeur. Realistische tekenstijlen (moeilijk!) zijn schaars. Begrijpelijk: strips maken is tijdrovend en de bloggende dames willen wel vaak nieuw werk posten. Een nadeel van die ongepolijste dicht bij huis-werkwijze is helaas wel dat ze een beetje op elkaar gaan lijken. Qua handschrift, maar vooral wat inhoud betreft. Met name Liz Prince en Nicole Georges houden het met kaal zwart/wit simpel en direct. Hun werk lijkt daarmee op de aandoenlijk klungelige autobiodagboeken van Jeffrey Brown. Ironisch dat een van de weinige Amerikanen in deze hoek die in Nederland goed verkoopt wel weer een man is. De makers van de voorbeeldcollage van boven naar beneden: Ellen Lindner, Carol Lay (ze tekende een heel boek vol over diëten) en Liz Prince.

Neem zelf een kijkje:
VS & Canada:
Meredith Gran - www.octopuspie.com
Ellen Lindner – www.littlewhitebird.com
Lizz Lunney – www.lizzlizz.com
Jessica Abel - www.jessicaabel.com
Carol Lay - www.waylay.com
Deborah Orgel - www.deborahorgel.com
Ellen Forney - www.ellenforney.com
Patricia Storms - http://stormsillustration.com/Home.html
Julie Doucet - www.juliedoucet.net
Lilli Carré (Chicago) - www.lillicarre.com
Lynda Barry - www.marlysmagazine.com
Mary Fleener - www.maryfleener.com/home.html
Debbie Drechsler - www.debdrex.com
Liz Prince: http://lizprincepower.com
Nicole J Georges - www.nicolejgeorges.com
Ariel Schrag - www.arielschrag.com
Cristy Road - www.croadcore.org
Catherine Peach - www.catherinepeach.com
Kalah Allen - http://id.sito.org/kla
Katherine Beaton - www.harkavagrant.com
Kelly Froh - www.scubotch.com/kellyinfo.html
Joan Reilley - www.joanreilly.com
Trina Robbins - www.trinarobbins.com

Europa en verder:

Anna Maria Jung (Graz) – www.jung-comics.com

Rutu Modan (Israel) - http://modan.blogs.nytimes.com
Marjane Satrapi (Iran / Frankrijk) - www.randomhouse.com
Jule Kru (Hamburg) – www.julekru.de
Anke Feuchtenberger - www.feuchtenbergerowa.de
Inge Heremans - www.ilahcordelia.com
Judith Vanistendael - www.judithvanistendael.be
Claire Bretecher - www.clairebretecher.com
Tanxxx (Frankrijk) - www.tanxx.com
Maitena - www.clubcultura.com